H8JF50

H8JF50

2. feladat

2015. február 14. - valumeister
- Az öt, cikkben ismertetett elmélet közül melyik áll hozzád a legközelebb? Miért? (Indokold is a válaszodat!)
Véleményem szerint a technológia meghatározás az, amellyel leginkább egyet tudok érteni. Úgy gondolom, hogy a Föld valamennyi lakóját ellátni technológiával összességében hozzájárulnának egy jobb világ megteremtéséhez. Ehhez egyértelműen arra van szükség, hogy ezek a termékek nagyon olcsón legyen elérhetőek illetve a Föld minden pontján. Személy szerint üdvözlök minden olyan innovációt (pl a Google a világ legeldugottabb pontjaira juttatna WiFi-t a ballonjaikkal.) Ha pedig mindenki kapcsolódhatna az internethez az egész Földön kialakulhatna az az információs társadalom, amely megkérdőjelezhetetlenül a fejlett ipari társadalom előtt áll. (A technológiai fejlődésnek persze mindig lesznek árnyoldalai - lásd lovasszekér vs. lószar de megengedem magamnak azt a romantikus képet, hogy most csak a pozitívumokról írjak. ) 
S hogy miért is fejlettebb ez a társadalom az elődjeinél? Pontosan a technológia újítások miatt, hiszen a technológia fejlődésével a társadalmunk és rohamosan fejlődik ( fejlődik != javul). Ennek megfelelően abszolút egyetértek azzal, hogy a mindennapjainkba teljesen beleivódott technológia alapján beszéljünk egy új társadalmi rendről. Arról a tényről (na jó, ez valójában nem tény) nem is beszélve, hogy a technológiai változások mindig jelentős hatással bírtak a "nem technológiai szempontból tagozódott" társadalomra. 
Még egy dolgot szeretnék kiemelni a cikkel kapcsolatban , amelyet munkám során is gyakran tapasztaltam. Az információs társadalom technológiai megközelítés alapján azt mondja, hogy az információs társadalomban lévő vállalatok segítségével egyre inkább haladunk a tömegtermeléssel szemben a perszonalizált tömegtermeléshez. Elég csak ezzel kapcsolatban arra a bizonyos hosszú farok elméletre gondolnom, s hogy ez milyen jól megjelenik (és milyen gyakran, pl a keresések 40%ban) az interneten végzett keresésekben. 
- Szerinted a Webster által kiemelt 5 szemponton kívül léteznek még további fontos szempontok, amelyek meghatározhatják az információs társadalmat (tehát indokolják, hogy minőségileg más, új társadalomról kelljen beszélnünk)? Mik lehetnek ezek? Miért?
Úgy gondolom, hogy maga az emberi belső , tehát az ember szelleme is átalakul és egyre kevésbé lesz összehasonlítható a korábbi társadalomban látottakkal. Persze az emberi tulajdonságok alapvetően nem változnak, de az egymással való érintkezésünk módja, vagy a kapcsolatteremtés alapvetően változik meg, s itt most nem arra gondolok, hogy a nagymama "skypeol" az unokával. Sokkal inkább arra, hogy az emberek egyre inkább elszigetelődnek egymástól ,s ők maguk sem lesznek mások, mint egy lény, akire a technológiának szüksége van,(s nem fordítva) amíg az nem tudja magát "nyomogatni" , aztán jön a Skynet (ejtsd: Google, Facebook) és reméljük, hogy megszületik Sarah Connor a jövőben. A viccet félretéve, az ember szellemi átalakulása , s az egymáshoz való hozzáállásunk is jelentősen befolyásolhatja a társadalmat. 
THE END 

A bejegyzés trackback címe:

https://h8jf50.blog.hu/api/trackback/id/tr337176025

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása